Uue õppeaasta uudised

img_6827Ka täiskasvanute koolitajatele, nii nagu koolilastele, tudengitele ja õpetajatele, algab tööaasta septembrikuus.

Meie koolitajad alustasid õppeaastat avakoosolekuga, et vahetada uudiseid ja seada sihte.

Uudistest oluliseim, et kõik meie koolitajad on ise õppima asunud. Kristel, Kadri ja Mari-Liis liitusid Eesti Täiskasvanute Koolitamise Assotsatsiooni Andras aastase kvalifikatsioonikursusega, mille läbimine annab võimaluse taotleda andragoogi – see on täiskasvanute koolitaja – kutset. Tiit valis Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala päevase õppe.

Õppija roll annab meile (lisaks uutele teadmistele) võimaluse taas kord kogeda, mis tunne on olla grupiliige. Näiteks jälgida, kuidas minus endas  võtab võimust väsimus, igavus või vastupanu ja analüüsida, mida koolitajana oleks võinud teisiti teha või mitte teha. Need on väga väärtuslikud õppetunnid.

Õppimine võtab oma aja ja meie kalendrid on järgnevaks poolaastaks juba üsna täis, kuid vajadusel mahutame mõne kursuse veel sellesse aastasse. Üldiselt teeme pakkumisi aga 2010 aastasse. Väga populaarsed on pikemad, 6-8 päevased juhtimiskoolituste programmid. Põnevat tööd pakuvad ka ametiühingud, Leader tegevusgrupid ja riigiasutused. Sellega seoses oleme jälle uuendamas oma koolitusmaterjale ja plaanime neid ka meie kodulehel avaldama hakata.

Ettevalmistamisel on ka üks vabatahtliku töö projekt Tallinna töötute klubist inspireerituna, kuid sellest lähemalt järgmisel nädalal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga