Tartu tööotsijate koolitusklubi lõpetas

koosTäna lõpetasime tööotsijate koolitusklubi viimase, seitsmenda mooduli. Natuke kurb oli – kuidagi liiga ruttu lõppes otsa, just hakkasid väga mõnusaks minema need klubiõhtud merisea ja teegude krõbistamise saatel (klubi käis koos Lille maja loodusklassis). Teisalt jälle on ka rõõm suur. Näib, et saime olla kasulikud. Mõned meie klubilised on juba leidnud tööd, mõned alustanud oma ettevõtlusega. Mitmed on läbinud huvitavaid ja vajalikke koolituskursuseid, kaks inimest käisid tööpraktikal, paar inimest on enda jaoks selgust saanud selles, mis on see, mis suunas nad tahavad ennast edasi arendada. Kõigil on tegevust, keegi ei noruta oma päevi õhtusse. Üks klubiline ütles, et “Oleks ma enne teadnud kõike seda, mida praegu, poleks ma kindlasti nii pikalt töötu olnud!”

Priviligeerituteks nimetasid nad endid, tänades koolitajaid ja korraldajaid. Tõepoolest, see oli ju Eesti ainuke tööotsijate, mitte töötute klubi! Sõnas on jõud.

Klubiga liituda soovijaid oli juba alguses rohkem, kui gruppi mahtus. Sooviavaldusi, millele pidime kahjuks keeldumisega vastama, tuli jätkuvalt läbi kogu tegevusperioodi. Küsitakse, kas teeme veel? Aus vastus on – hetkel ei tea.  Kindlasti ei jaksa me sel poolaastal oma muude koolituste kõrvalt uut gruppi võtta, sügisel mõtleme uuesti.

Tore on veel seegi, et Tartu Töötukassa kutsus meid kohtumisele, et arutada meie kogemusi. Loodetavasti saame vähemalt oma soovitustega kasuks olla uute grupide käivitamisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga