Tagasiside töötajate arendamisel

tagasisideTäna läks trükikotta minu uus raamat “Tagasiside töötajate arendamisel“, mis jõuab raamatupoodidesse kuu lõpus.

Käsitlen raamatus mulle hästi tuttavaid inimeste arendamiste valdkondi nagu juhendamine, arenguvestlused, 360-kraadi uuringud ja koolitamine. Kõik ammutuntud-teatud teemad ju.  Milleks neist üldse veel kirjutada?

“Vanad” teemad küll, kuid samas eesti keeles nende kohta kirjandust praktiliselt pole. Siin-seal personalijuhtimise käsiraamatutes lõik-kaks või mõni lehekülg, ei rohkem. Kogenud tegijale polnud neis midagi uut, algaja jaoks aga oli infot napimast napilt.

Olemasolevad käsiraamatud sarnanesid kokaraamatuga, mille toel tegin omal ajal esimesi katsetusi perenaisena. Mingi kalatoidu retsept algas näiteks nii: “Fileeri kala. Tükelda filee, aseta tükid küpsetusnõusse, vala üle…” järgnes maitseainete jm. lisandite loetelu. Tore! Seisan siis mina, leivanuga peos, vahin surnud kalaga tõtt ja mõistatan, et mida küll see fileerimine tähendab ja kuidas seda tehakse?

Aastakümme tagasi, algaja personalijuhina, olin samamoodi hädas töötajate arendamise tavaprotseduuridega. Kuidas ikkagi tehakse arenguvestlusi? Mida peaks sisaldama uue töötaja sisseelamisprogramm? Kas tagasisidet tohib jagada ka kirjalikult? Kuidas käib juhendamine? Lugeda polnud kuskilt.

Nii ma siis otsustasingi, et nüüd, kui ma juba tean vastuseid neile ja veel paljudele teistele küsimustele, jagan oma teadmisi ka teistega. Ehk aitab see praktiline käsiraamat nii mõneski organisatsioonis vältida olukordi, kus töötajatele serveeritakse  – piltlikult öeldes muidugi – kalahõrgutisi, mis on pikitud luude ja soomustega. Parimate kavatsustega muidugi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga