Ole selline nagu tahad! 7 päevaga!

muudaomaelu[1]Mõni päev tagasi “kargas” mulle silma raamatuletil raamat nimega “Muuda oma elu 7 päevaga”        Paul McKenna sulest. Kuna sedalaadi “ninnakargajatega” on alati üks otsus – tuleb ta koju viia;) siis leidis see raamat ka tee minu öökapile. Peale põgusamat sirvimist oli esimene mulje intrigeeriv, sest ei väsi autor toonitamast, et kõik hakkab peale selle raamatu käes hoidmist muutuma….

Põhjalikumal süvenemisel selgub, et jah, hakkab, aga raamatust üksi siiski ei piisa:) Pettusid? Mina mitte, pole see ju  sugugi esimene (ega ilmselt mitte ka viimane:)) raamat, mis 7, 5 või x päevade arvuga lubab elu ümber teha.  Millest see raamat siis pajatab? Autor on lähenenud enda juhtimisele tõepoolest kõiki sfääre hõlmates, alates rahulolevama enesekonsteptsiooni kujundamisest ja  lõpetades tervise ning loomulikult raha  juhtimisega oma ellu. Kogu idee on siiski optimistlikult toetav – sa ise oled oma õnne sepp ja juhid end  emotsioonide ja  mõtetega, millest suurema teadlikkuse saamine toob ka suuremat enesekindlust ja rahulolu.  Silma torkab ka, et autor on riisunud koore nii erinevatest metoodikatest pärinevatest klassikalistest visualiseerimis-ja enesesisendusharjutustest kuni kaasaegse neuropsühholoogia põhimõteteni välja. Raamat on ülesehitatud 7 päevana, kus igasse päeva jagub oma teema koos toredate tsitaatidega, näidete, lugude ja praktiliste harjutustega. Nimetatud harjutused on aga tõesti head (no muidugi, tegin ju minagi neid kaasa nagu autor soovitas:)) ning kindlasti avitavad stressi maandamisel ja  tasakaaluseisundi taastamisel. Tagasi tulles aga elu muutmise ja muutumise juurde, siis ütleb koos autoriga tõdeda seda, mida teadsin ennegi…ainuüksi eneseanalüüsist, mõtlemisest, visualiseerimisest ei piisa – tuleb ka tegutseda;)

Muide, raamatuga kaasas on ka CD mõtteharjutuste paremaks praktiseerimiseks ehk koos moodustavad nad hea alguse enda edukamaks juhtimiseks. Soovitan proovida:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga