Mõned tavalised asjad, tuleb välja, on väga erilised

Pidasin hiljuti tagasisidevestluse ühe kliendiesindajaga.Lõppenud oli pea aasta väldanud koolitusprojekt. Üsna vestluse alguses ütles see inimene mulle, et tema praktikas on antud juhul tegemist täiesti erakordse juhtumiga – iialgi varem pole olnud nii, et üks koolitus saab ainult positiivset tagasisidet.

Ei saa salata, seda oli väga meeldiv ja uhke tunne kuulda. Ja natuke ärevaks tegi ka, kuidas on võimalik, et kohe kõik toimib ja veel nii pika aja jooksul?

Arutasime seda kliendiesindajaga edasi ja selgus, et koolituses käinud olid vaimustunud näiteks sellest, kuidas kaks koolitajat omavahel grupis koostööd tegid. See olevat olnud väga muljetavaldav ja samas tundunud hästi loomulik ja mitte „ära õpitud“.

Veel olid koolituses käijad hinnanud kõrgelt seda, et koolitajad olid nendega kontakti loonud juba enne koolituse algust, kohviruumis. Võrdluseks oli öeldud, et paljudel teistel koolitustel saab lektoriga lähemalt kontakti parimal juhul alles esimese koolituspäeva õhtul, seekord, aga oli kontakt loodud juba enne koolituse algust.

Asjaolusid, mille eest kiideti oli veel teisigi, kuid need tundusid sellised tavapärasemad: toetav ja samas väljakutsuv õhkkond koolitusel, huvitavad ja rikkalikud näited, võimalus saada tagasisidet omaala asjatundjatelt jne.

Mind pani see mõtlema, et on asju, mida tõesti ei saa väga hästi planeerida ja eelnevalt kokku leppida.Et vot sellel koolitusel teeme siis sellise õhkkonna ja sellisel viisil koostööd või kontakti. Minu meelest tekib see siis, kui on õiged inimesed õiges kohas. Ja kui seda on juhtunud juba sageli, siis on aus endale tunnistada valehäbita – seda me oskame hästi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga