Kuidas me toimime

Ikka ja jälle img_6845tuleb meil klientidele, sõpradele ja tuttavatele selgitada, et meil ei ole ühist firmat, on hoopis ühine kaubamärk.

Mida see siis tähendab ja kuidas me toimime?

Igalühel meist on oma äriettevõte: usaldusühingud VLA Konsult ja Loome Mari-Liisil ja Kadril ning osaühingud Kera ja Väike Vanker Kristelil ja Tiidul.Need on meie juriidilised kehad. Välja arvatud Väike Vanker, mis on omaette tuntud kaubamärk, ei tegele me aga nende firmanimede populariseerimise ja reklaamiga. Kogu turundustegevus toimub DevelopDesign liblika tutvustamiseks.

Ka pakkumisi teeme me ühise “liblika nimel”, ehkki iga pakkumise taga on alati konkreetne firma oma rekvisiitidega. Kes parasjagu, sõltub eelkõige sellest, kes meist pakkumist teeb. Ehkki vahel kujuneb ka nii, et näiteks Kristel teeb pakkumise valmis, välja saadab selle aga Kadri firma.

Me ei konkureeri omavahel. Ei tegelikult ega ka mitte “konkureerivate pakkumiste” tegemiseks kliendile. (See tundus esmalt ahvatlev mõte, et võita kaasrahastamisega projekte, kuid sellisel pettusel oleksid ilmselt olnud lühikesed jalad). Samas pole meil mingit kohustust ühiselt tegutseda. Igaüks võib ajada omi asju, kui tahab. Oleme aga siiski seda meelt, et koos on mõnusam.

Keegi meist ei ole kellegi ülemus ega alluv. Seetõttu peame jõudma üksmeelele iga otsuse puhul. Koostöö teeb meie jaoks lihtsamaks see, et meil kõigil on ühine taust, oleme olnud koolitusfirma Self II koolitajad. Kes pikemalt, kes lühemalt.

Tööd jagamise omavahel otsustame iga kord vastavalt tellimusele. Hoolitseme selle eest, et keegi meist nälga ei jääks või ülekoormusest ei kõngeks. On kujunenud küll nii, et Mari-Liis ja Kadri ning Kristel ja Tiit on sagedamini paarisrakend, kuid see on tingitud värskete titemammade vajadusest püsida rohkem Lõuna-Eesti piirkonnas.

Meil ei ole ühist arveldusarvet ega rahafondi. Ühistegevuse kulud, nagu turundus, reklaam, IT, koolitusmaterjalid jm. jagame võrdselt. Keegi meie juriidilistest kehadest maksab arveid ja teised “kehad” tasaarveldavad. Tundub keeruline, aga tegelikult on see imelihtne. Vaja on vaid head tahet ja usaldust. Ja exceli tabelit.

Me saame regulaarselt kokku. On töökoosolekud, kus arutame jooksvaid küsimusi ja kovisioonikohtumised, kus tegeleme enesearengu küsimustega.

Ainus tõrvatilk sellise asjaajamise juures on, et mitmed asutused ja organisatsioonid ei tunnista kaubamärki partnerina. Nii näiteks ei saanud me astuda ühiselt PARE liikmeks ega teha pakkumisi EASile.

Kui teil tekkis soov meie töökorraldusest rohkem kuulda, võtke ühendust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga