Kui eesmärgiks on eesmärkide jagamine (vt. ka videot)

Mida teha, et organisatsiooni 360 töötajat kõik ühtemoodi teaksid ja mõistaksid organisatsiooni väärtusi ning strateegilisi eesmärke? Ja igapäevatöös tegutseksid vastavalt nendele väärtustele ja eesmärkidele?

Sellise ülesande püstitas meile Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).

Juhina ja konsultandina olen hästi tuttav tüüpolukorraga, kus:

a) juhid ja/või töögrupp on maha saanud suurepärase strateegiadokumendiga, mis väga selgelt paneb paika arengusuunad, eesmärgid ja ootused töötajatele;

b) töötajad – kui nad üldse teavad sellise dokumendi olemasolust – ei ole seda lugenud. Või kui on, ei lase ennast häirida, sest: “mind see ei puuduta, mina teen lihtsalt oma igapäevatööd”.

PRIA ülesandepüstitus sätestas, et:

  • organisatsiooni väärtused, arengukava ja strateegia peavad jõudma praktilise tegutsemisjuhendina rohujuure tasandile;
  • kaasata tuleb kõik töötajad ja võimalikult üheaegselt;
  • tegevuse tulemusena peavad inimesed olema rõõmsad, särasilmsed ja uhked. Ning motiveeritud organisatsiooni eesmärkide täitmiseks.

Edasi anti meile tegutsemiseks vabad käed.

Alustasime eeluuringust, et teada saada, kuidas arengudokumentide teadmise-mõistmise-rakendamisega tegelikult olukord on. Kogutud info töötlesime loovmeetoditega ning tulemusena valmis kahe, a 180 osalejaga arendusmängu kava.

Erinevaid rolle täitvad osalejad (nt. ürikuhoidja, ajavalvur, libainimene, maakuulaja jt.) läbisid 6 tunni jooksul eeskoja, mõtteveski, nutunurga, hirmusahvri, kiiduköögi, värkstoa, külaplatsi ja muid vahvaid tööjaamu, kus neil tuli lahendada erinevaid ülesandeid. Vormilt lõbusaid, sisult tõsiseid. Täpselt paika pandud ülesanded, rollid ja logistika tagasid selle, et kohapeal tegid osalejad kõik ise. Alates gruppide juhtimisest kuni arengukava läbi töötamise ja selgeks vaidlemiseni.

Mõned meeleolud toimunust on jäänud ka videopildile:

Korraldusliku poole pealt tunnustan ja tänan meie partnereid:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga