Kino asemel lauta!

2010.02.10_NOPRIL_1Käisin täna Nopri Talumeiereis, intervjueerimas Tiit Niilot. Nopri piimatooteid tundsin-tarbisin juba ammu, kuid näha oma silmaga seda, kuidas töötab üks kõrgtehnoloogiline väikemeierei oli tõeline elamus!

Miks ma sellest siin räägin? Aga sellepärast, et Nopri Talumeierei on avatud külastajatele. Huvilised saavad oma silmaga näha lauta ja lehmi, seda, kuidas piim lüpsiplatsilt torusid mööda otse meiereisse jõuab ning kuidas vaid arvutiklahve klõbistades sellest kohupiima, jogurtit, juustu ja koort tehakse.

2010.02.10_NOPRIL_2Pererahvas Tiit ja Vilve jagavad lahkelt selgitusi ning vastavad kõikidele küsimustele, ka asjatundmatutele 🙂  Nende eriline sümpaatia kuulub kindlasti inimestele, kes hoolivad kvaliteetsest toidust ja tahavad sellest rohkem teada saada.

Lisaks pakub meierei juures asuv talupood nii Nopri enda piimatooteid kui vorsti, mune, moose, mahlu, tangaineid jm. kvaliteetset ja tervislikku talutoodangut. Mina tarisin koju vinnutatud vorstikangi, mis aga imekiiresti “sulas” külmkapist – nii hea oli!

2010.02.10_NOPRIL_3Meierei teisel korrusel asuv avar ja hubane seminariruum mahutab kuni 80 külastajat ja võimaldab korraldada nii koosolekuid, koolitusi kui koosviibimisi.

Ärge te nüüd aga kohe ennast Võru poole sõitma sättige. Aeg tuleb kindlasti enne kokku leppida ja ekskursioon ei ole tasuta. Sõltumata grupi suurusest tuleb maksta 700 krooni + iga inimese pealt veel veidi. Samas võib grupi suuruseks olla kas või terve bussitäis rahvast.

Kuid isegi kümnekesi minnes ei ole kulu üle mõistuse ja elamus on kindlasti positiivsem ning pikaajalisem, kui järjekordset ameerika filmi vaadates. Saavad teie lapsed (ja ehk ka teie ise) lõpuks ometi teada, kust see piim ikkagi poodi jõuab!

One thought on “Kino asemel lauta!

  1. võhik küsib: ja kust seda intervjuud lugeda/kuulda saab?
    küsimus 2: on kodanikel ka kodukas?
    küsimus 3: kui 2 jääb vastuseta, siis kuhu nad seal võrumaal jäävad täpsemalt?
    ette tänades 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga