Augustikuus poeb tont põõsasse…

…ütles vanarahvas, viidates sellele, et ööd on juba pimedad.

Tondipõõsas S.Hutchings

Tondipõõsas S.Hutchings

Tänavu tähendab augustikuine tont ka seda, et suvi, mil kõik tundus kuidagi lihtsam, hakkab läbi saama. Ees on sügis ja talv ning masu, mis veel juulis näis ajakirjandusliku liialdusena, hakkab reaalsemaid jooni võtma.

Nii kõrg- kui kutsekoolidesse pürib rekordiline arv õppuriks soovijaid. Töövaidluste arv on mullusega võrreldes ligi kahekordistunud. Üürikorterite hinnad on langenud, Kreenholm masskoondab, arendajad vaevlevad võlgades. Lehed kubisevad sedasorti pealkirjadest ja karta on, et koos kooli algusega hakkab maad võtma uus paanikalaine. Ettevõtted püüavad veelgi säästlikumalt majandada, tõmmates kokku juba kulusid, mis on hädavajalikud põhitegevuse jätkumiseks.

Mitte et mure majanduse pärast ei oleks põhjendatud. Säästlikkus ja konservatiivsus planeerimisel on hädavajalikud, et raske aeg üle elada. Enne tegutsema asumist oleks aga tark kindlaks teha, kas põõsas peitub tõesti tont? Või on tegemist pimeduse ja tuulega?

Strateegilise planeerimise põhireegel on, et probleemide määratlemine ja lahenduste leidmine tuleb hoida lahus. Enne diagnoos, siis ravi. Sügise algus oleks just sobiv aeg teha oma töötajatega päevane arenguseminar ja uurida koos, mis seal põõsas ikkagi peitub ning kuidas oleks mõistlik sellega tegeleda.

Konsultandi kaasamisest võib abi olla, kuid see ei ole hädavajalik. Järgige skeemil toodud teemade läbi töötamise järjekorda, ning suure tõenäosusega jõuate töötavate lahendusteni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga