Abiks ajajuhtijale

Mitte et ma peaksin aja juhtimist võimalikuks… Küll aga oma ajakasutuse paremat korraldamist. Selleks oleks alustuseks oluline teada, kuidas te oma aega üldse kasutate?

Inimesele, kes suurema osa oma tööpäevast arvutiga veedab, soovitan ajakasutuse jälgijaks Manictime rakendust. Näib, et hetkel saadaolevatest on see lihtsaim ja samas tõhusaim tasuta allalaaditav jälgimisprogramm.

Manictime tiksub vaikselt  teie arvutis, koormamata teisi protsesse ja mälu ning registreerib kõik kasutatavad programmid, veebilehed ja dokumendid. Ehk siis selle, mida, kui kaua ja kui sageli te oma arvutis teete.

Manictime võimaldab näiteks:

  • sekundi täpsusega öelda, mis ajahetkel te arvutis mida tegite ning kui kaua see tegevus kestis.
  • uurida, kui kaua te mingi ajaperioodi jooksul (nt. tööpäev, nädal, kuu, aasta) olete ühe või teise rakenduse või veebilehega summaarselt töötanud (Hoiatus – te võite teada saada ebameeldiva tõe sellest, kui kaua te TEGELIKULT Facebookis või YouTubes veedate)
  • registreerida väljaspool arvutit toimuvaid tegevusi, nt. kliendiga lõunal, koosolekul vms.
  • sildistada (tag) oma tegevusi ja otsida või uurida statistikat tegevuste lõikes
  • kuvada statistikat erinevate graafikutena, mis annab vägagi piltselge ülevaate tegelikust ajakasutusest
  • ja palju muud, milles ma veel täit selgust pole saanudki

Kalender, stopper, filtrid, otsingusüsteem, import-eksport jm vidinad teevad programmi kasutamise mugavaks. Help on olemas ja igati asjalik.

Ja mis peamine – ajakasutuse andmebaas salvestub teie arvutis, mitte kuskil Interneti-sügavustes. Seega ei saa keegi salaja ringi nuuskida nii privaatses valdkonnas nagu seda on isiklik ajakasutus.

Kellel on huvi ka teiste veebipõhiste ajajälgijatega tutvuda, siis siit leiate veel infot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga